5/1

GALA TEATERBIOGRAFEN SUNNE Arrangör: Teaterbiografen Sunne Plats: Teaterbiografen Sunne
Tid: 15:00

6/1

JULGRANSKAKNING PÅ TORPÅSENS BYGDEGÅRD
Arrangör: Torpåsens bygdegård
Plats: Torpåsens bygdegård
Tid: 15:00

6/1

STJÄRNVANDRING
Arrangör: Arvika Pastorat
Plats: Älgå kyrka
Tid: 16:00

6/1

PARADISFÅGELN – UNGA VÄSTANÅ 2019 Arrangör: Västanå Teater – Unga Västanå Plats: Västanå Teater
Tid: 15:00

8/1

SÅNG OCH TAL AV SEBASTIAN STAKSET Arrangör: Nordmarkens Pastorat Plats: Holmedals kyrka
Tid: 19:00

10/1

MOTIONSBUGG
Arrangör: Ingela Högdahl
Plats: Korpralen, Arvika
Tid: 19:00

10/1

CABARY 2018
Arrangör: Kulturföreningen Cabary Plats: Scalateatern
Tid: 19:00

10/1

UNDER ÖPPEN HIMMEL
Arrangör: Bio Hagfors
Plats: Bio Hagfors
Tid: 19:00

10/1

VINTERKONCERT – MIDVINTERLJUS Arrangör: Wermland Opera
Plats: Frykenskolans aula
Tid: 19:00

11/1

HEMMAMATCH – SÄFFLE HOCKEY CLUB Arrangör: Säffle Hockey Club
Plats: Somashallen
Tid: 19:30

12/1

PRÖVA-PÅ DAG
Arrangör: Munkfors training center Plats: Munkfors training center
Tid: 10:00

12/1

MIDVINTERLJUS
Arrangör: Hämnäs Bygdegård
Plats: Hämnäs Bygdegård
Tid: 18:00

13/1

STORA KNUTFESTEN
Arrangör: Munkeruds bygdelag
Plats: Munkerudsskolan
Tid: 16:00

13/1

JULGRANSDANS MED MARGARETA DAVIDSSON
Arrangör: Filipstadsföretag i samverkan – FFIS Plats: Stora Torget Filipstad
Tid: 16:00

14/1

MINIORER
Arrangör: Svenska kyrkan i Bengtsfors Plats: Bengtsfors församlingshem
Tid: 16:30

15/1

GLUGGEN
Arrangör: Åmåls församling
Plats: Åmåls församlingshem
Tid: 14:00

17/1

TJEJKVÄLL MED PENSIONSMYNDIGHETEN Arrangör: Aktiespararna Kristinehamn-Filipstad
Plats: Studieförbundet Vuxenskolan Kristinehamn
Tid: 18:30

 

18/1

BRYGGPUB
Arrangör: Wermlands brygghus
Plats: Wermlands brygghus
Tid: 17:00

18/1

HEMMAMATCH – SÄFFLE HOCKEY CLUB Arrangör: Säffle Hockey Club
Plats: Somashallen
Tid: 19:00

19/1

TRESKERUNDAN RALLY
Arrangör: MK Team Treske
Plats: Anders Jonssons Åkeri
Tid: 10:30

19/1

VALFRITT
Arrangör: Gôrskôj Karlskogarevyn
Plats: Musikpalatset
Tid: 19:00

21/1

FÖRELÄSNING AV BARBRO WESTERHOLM Arrangör: PRO Global
Plats: Sessionssalen, Bibliotekshuset, Karlstad
Tid: 11:00

23/1

MIX I ÄRTEMARK
Arrangör: Svenska kyrkan i Bengtsfors Plats: Ärtemarks församlingshem
Tid: 14:00

26/1

MODERNA TIDER – GYLLENE TIDER TRIBUTE
Arrangör: Mastmagasinet
Plats: Restaurang Mastmagasinet
Tid: 22:00

26/1

LIVE PÅ WILMAS: TOO LATE
Arrangör: Wilmas Musik Pub
Plats: Wilmas Musik Pub
Tid: 22:00

27/1

HÄLSA DEM DÄRHEMMA
Arrangör: Åmåls Stadshotell
Plats: Åmåls Stadshotell
Tid: 16:00 – 18:00

27/1

SOLSTA CYKEL MATTILA FATBIKE MARATHON
Arrangör: Mattila Idrottsklubb
Plats: Mattila
Tid: 10:00

27/1

FÖRINTELSENS MINNESDAG MED URPREMIÄR AV JAG, MAMMA & FÖRINTELSEN
Arrangör: Teaterföreningen Lyset
Plats: Kungsteatern Karlskoga
Tid: 15:00

27/1

BIO: BAMSE OCH HÄXANS DOTTER. Arrangör: Bio Grums
Plats: Biosalongen i Gruvan
Tid: 15:00

28/1

INFORMATIONSKVÄLL OM BIODLING – TILL NYTTA FÖR MILJÖ OCH MÄNNISKOR Arrangör: Hagfors kultur och bibliotek Plats: Kyrkhedens Bibliotek
Tid: 19:00

1/2

VÄSTANÅ TEATER BERÄTTAR: FRÖKEN Arrangör: Ideella föreningen Rackstadmuseet
Plats: Rackstadmuseet
Tid: 18:00

1/2

DRAMAVERKET – IMPROVISION SONG CONTEST KARLSTAD
Arrangör: Dramaverket
Plats: Scalateatern
Tid: 19:00

2/2

OPERA: CARMEN
Arrangör: Nya Folkets Hus föreningen Filipstad
Plats: Folkets Hus Filipstad
Tid: 19:00

Top

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av kakor. mer information

Dina kakinställningar för denna webbplats är satt till "tillåt kakor" för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för kakor eller om du klickar "Acceptera" nedan så samtycker du till detta.

Stäng